Меблі для дитячої

Меблі для дитячої – сукупність різних, призначених для дітей меблевих виробів, які підбираються відповідно до віку і статі конкретної дитини (дітей), і встановлюються в його окремій кімнаті.

Прийнято вважати, що з досягненням малюка трирічного віку, йому необхідно надати особистий простір, краще – окрему кімнату. Найважливішим її елементом є меблі, однак головною проблемою в цій справі є великий вибір. Адже на ринку представлено безліч спеціальних стільців, ліжок, шаф, столів, і все це вважається дитячим. Тим не менш, аж ніяк не кожен названий вище елемент інтер'єру може забезпечити безпеку, комфорт і довговічність, адже вони повинні не тільки задовольняти дитячим потребам, але і витримувати навантаження від ігор. До всього іншого, ці меблі повинні вписуватися в загальний стиль квартири і, найголовніше, приносити радість маляті.

Особливості

Обстановка дитячої кімнати малюка який ходить у дитсадок і молодшого школяра буде суттєво відрізнятися. Новонародженій дитині потрібні ліжечко, столик для сповивання, а ще комод або шафа для одягу.

Колір

При підборі меблів для дитячої слід пам'ятати, що занадто яскраві їх кольори будуть порушувати нервову систему малюка і чинити на нього психологічний тиск. Тоді кольори будуть сприяти підняттю настрою дитини. Меблі пастельних тонів (блакитного, синього, бежевого, бузкового, салатового та кольори натурального дерева) не тільки сподобаються малюкові, але і посприяють візуальному розширенню простору і наповненню кімнати світлом.

Місце для ігор

Дуже важливим для дитячої кімнати є наявність в ній вільного простору. Адже дитині потрібне місце для розваг та ігор. Меблі не повинні захаращувати всю дитячу і бути дуже великих розмірів. Оптимально, коли там знаходяться тільки функціонально-необхідні предмети інтер'єру.

Безпека

До меблів для дитячої пред'являються особливі вимоги з безпеки. Вони повинні бути міцними, не містити токсичних сполук та не мати гострих кутів. Маленькі непосиди, зіткнувшись з меблями під час гри, не повинні отримати травми.

Розмір меблів

На думку лікарів-спеціалістів, за своїм розміром дитячі меблі повинні відповідати зростанню малюка. Це дозволить йому самостійно і зручно діставати іграшки та інші речі з шаф. Однак це не означає, що меблі в дитячій доведеться міняти щороку.

Довжину ліжка слід підбирати приблизно на третину більше, ніж зріст у малюка, а ширина повинна гарантувати у будь-якому положенні тіла комфортний сон. Під час сну малюку нічого не повинно заважати, а правильне положення хребта буде підтримувати ортопедичний матрац, який слід придбати разом з ліжком.

Стілець і стіл повинні сприяти формуванню у малюка правильної постави. Ось чому важливо, щоб висота меблів не була надто маленькою або великою. Можна придбати стілець з ніжками, регульованими по висоті. Ноги малюка при сидінні на стільці повинні торкатися підлоги, а не звисати, бовтаючись, інакше дитина буде весь час соватися, намагатися зайняти зручне положення, що буде впливати на хребет і може призвести до його викривлення.

Корисні поради

Перевірте меблі на стійкість:

  1. Якісні меблі завжди рівно стоять на підлозі, перекинути їх буде складно;
  2. Всі ящики, наявні в шафах, повинні легко відкриватися, при цьому вони не повинні розхитуватися;
  3. Всі поверхні меблевого виробу повинні бути добре оброблені, не мати нерівностей;
  4. Меблі в дитячу краще вибирати з масиву дерева, екологічно чистого. Однак потрібно знати напевно, що у малюка немає алергії на матеріал виробу. Не соромтеся попросити у продавця пред'явити гігієнічний сертифікат на меблевий виріб, особливо, якщо він зроблений з ДСП.

Зазвичай, термін служби меблів для дитячої становить 5-7 років, тому купуйте те, що вам подобається. Не забудьте при цьому запитати думку і у своєї дитини.


pageTracker._trackPageview();